Liberecko

LIBERECKÝ KRAJ
Česká Lípa, Cvikov, Hodkovice nad Mohelkou, Jablonec nad Nisou, Kamenický Šenov, Turnov, Harrachov, Jilemnice, Doksy, Zákupy, Frýdlant, Liberec, Železný Brod, Dubá, Český Dub, Nový Bor, Semily, Žandov, Rovensko pod Troskami, Smržovka, Raspenava, Hejnice, Mimoň, Tanvald, Jablonné v Podještědí, Hrádek nad Nisou, Ralsko, Rychnov u Jablonce nad Nisou ...
zamek-liberec.jpg
Radnice Rovensko pod Troskami.jpg
N9-c0ku7kWgAp2UJq_Z8rdOEe53kbj3ED6O4wJP54LY&width=341.jpg
image.jpg
divadlo.jpg
95b946c235_25630065_o2.jpg
Váš průvodce po Libereckém kraji

Liberecký kraj

Liberecký kraj 1.jpg
Liberecký kraj je rozlohou druhým nejmenším krajem České republiky.

Vrcholky Jizerských hor, symbol Libereckého kraje, Horský hotel a televizní vysílač Ještěd byl postaven v letech 1966-1972. V roce 1969 dostal architekt Karel Hubáček za projekt prestižní Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. V roce 2000 byl objekt prohlášený za stavbu století v České republice.

Liberecký kraj je rájem sportovců, a to nejen zastánci zimních radovánek, kteří v Libereckém kraji najdou sjezdové i běžecké lyžování, ale i skoky na lyžích. V létě vám Liberecký kraj nabídne síť cyklostezek, takže i letní sportovci naleznou své vyžití a to ať už jízdou na kole či koni nebo v klasické horské turistice. Zdolání Jizerské magistrály na lyžích či na kole je tradicí v mnoha rodinách v celé České republice.

Liberecký kraj vám nabízí historické památky po celém jeho kraji. Jednou z nejvýznamnějších památek je Státní zámek Sychrov. Mezi další významné kulturní památky Libereckého kraje patří Zámek Frýdlant. Ten je jedním z nejvýznamnějších památkových celků v Čechách. Za návštěvu stojí Dlaskův statek je to typická a vzácně dochovaná ukázka formy pojizerského domu. Další ukázkou stavení v jizerských horách je Vísecká rychta z roku 1797 je největší roubené stavení v Čechách. Jsou zde k vidění interiéry základních částí lidového stavení (hlavní světnice, černá kuchyně, světnička, spížová komora, chlév).

Liberecký kraj láká také návštěvníky hudebních a jiných festivalů.

Do Libereckého kraje zasahují naše nejvyšší hory České republiky s dominantou Sněžkou měřící 1602 m. Krkonošský národní park je biosférickou rezervací UNESCO. Krkonoše tvoří přirozenou severovýchodní hranici České pánve. Tyto hory se dostaly i do českých pohádek, především díky známé postavě Krakonoše, který je obývá a dohlíží na ně.

V Libereckém kraji najdeme typické výrobky jako jsou šperky z českého granátu. Město Jablonec na Nisou je proslulé výrobou skla a bižuterie. Nabízí také vyžití v množství sportovních i turistických aktivit v atraktivním okolí města, které tvoří jak romantické Maloskalsko Typická jídla pro Liberecký kraj je podkrkonošské kyselo, sejkory (Kramfleky, Halušky), borůvkové knedlíky, lomnické suchary
foto Frantisek.jpg
radnice.JPG
Doksyzamek-vetsi2.jpg
Jablonec_nad_Nisou_172_-_Nova_radnice_(Mirove_namesti).jpg
Radnice Liberec.jpg
jested_1.jpg
©2013 - 2017 ad-live
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one