Liberecko

LIBERECKÝ KRAJ
Česká Lípa, Cvikov, Hodkovice nad Mohelkou, Jablonec nad Nisou, Kamenický Šenov, Turnov, Harrachov, Jilemnice, Doksy, Zákupy, Frýdlant, Liberec, Železný Brod, Dubá, Český Dub, Nový Bor, Semily, Žandov, Rovensko pod Troskami, Smržovka, Raspenava, Hejnice, Mimoň, Tanvald, Jablonné v Podještědí, Hrádek nad Nisou, Ralsko, Rychnov u Jablonce nad Nisou ...
zamek-liberec.jpg
Radnice Rovensko pod Troskami.jpg
N9-c0ku7kWgAp2UJq_Z8rdOEe53kbj3ED6O4wJP54LY&width=341.jpg
image.jpg
divadlo.jpg
95b946c235_25630065_o2.jpg
Váš průvodce po Libereckém kraji

Frýdlantsko se připravuje na zimu. Nákladní auta na Albrechťák nepustí v případě kalamity nové značky

Námraza.jpg
12. 11. 2016 - FRÝDLANTSKO - Nejčernějším scénářům, kdy kamiony na zasněženém Albrechtickém kopci odříznou Frýdlantsko, by měly zabránit nové značky zamezující vjezd automobilů nad 3,5 tuny. Ty uvidí řidiči v případě kalamitní situace na osmi místech. Jejich rozmístění najdete v níže přiložené mapce.
Za nárůst kamionové dopravy na Frýdlantsku může uzavření hlavního tahu z polské Sieniawky do Bogatynie. Kamiony kvůli této uzavírce začaly využívat trasu po silnici I/13 přes Frýdlantsko. Přestože uzavírka měla v Polsku skončit už na podzim, realita je jiná. Podle posledních informací se neotevře dříve než v květnu příštího roku.

„Nejvíce se obáváme situace, kdy těžká nákladní auta zatarasí při zhoršených povětrnostních podmínkách Albrechtický kopec a odříznou tak Frýdlantsko. Připravili jsme proto novinku, kterou jsou dopravní značky, které operativně v návaznosti na počasí umožní uzavřít Albrechtický kopec pro vozidla nad 3,5 tuny,“ říká vedoucí provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic ČR Josef Vrba.

Dopravní značení zakazující vjezd nákladních vozů na úsek silnice mezi Mníškem a Frýdlantem budou aktivovány v případě předpovědi kalamitních situací, ve kterých nebude možné zajistit sjízdnost komunikace, zejména ve stoupání u Albrechtic. Tyto značky mají jakési otevírací křídlo, díky kterému se mohou aktivovat, nebo deaktivovat, v závislosti na klimatických podmínkách. Jejich použití bude určovat dispečer zimní údržby.

„Řidiči budou informativním svislým dopravním značením upozorněni na uzavření tohoto úseku silnice již na státní hranici v obci Habartice a na mimoúrovňové křižovatce se silnicí I. třídy číslo 35 u Svárova, a to právě z toho důvodu, aby mohli využít průjezd do Polska u Hrádku nad Nisou,“ popisuje vedoucí odboru dopravy Jan Čáp.

Právě Albrechtický kopec často v zimě blokují nákladní automobily a kamiony. I proto byla frekventovaná silnice během poslední zimy několikrát téměř neprůjezdná
12.11.2016 23:20:13
ad-live
Radnice Liberec.jpg
jested_1.jpg
©2013 - 2017 ad-live
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one