Liberecko

LIBERECKÝ KRAJ
Česká Lípa, Cvikov, Hodkovice nad Mohelkou, Jablonec nad Nisou, Kamenický Šenov, Turnov, Harrachov, Jilemnice, Doksy, Zákupy, Frýdlant, Liberec, Železný Brod, Dubá, Český Dub, Nový Bor, Semily, Žandov, Rovensko pod Troskami, Smržovka, Raspenava, Hejnice, Mimoň, Tanvald, Jablonné v Podještědí, Hrádek nad Nisou, Ralsko, Rychnov u Jablonce nad Nisou ...
zamek-liberec.jpg
Radnice Rovensko pod Troskami.jpg
N9-c0ku7kWgAp2UJq_Z8rdOEe53kbj3ED6O4wJP54LY&width=341.jpg
image.jpg
divadlo.jpg
95b946c235_25630065_o2.jpg
Váš průvodce po Libereckém kraji

Město uvažuje, že koupí autobusové nádraží

Liberec - autobusové nádraží 3.jpg
5. 11. 2016 - LIBEREC - Město Liberec zvažuje odkoupení autobusového nádraží od soukromého vlastníka. Radnice připravuje v sousedství výstavbu odbavovacího terminálu s parkováním zhruba za 160 milionů korun. Financovat ji chce s pomocí evropských dotací a zajistit tak důstojné zázemí pro cestující, kterým už přes 20 let slouží provizorní objekt sestavený ze stavebních buněk. Vše je ale nejprve nutné právně i ekonomicky detailně posoudit. Vyjádření vlastníka ČTK zjišťuje.
Autobusové nádraží v Liberci patří soukromé společnosti Autobusové nádraží Liberec (ANL). Nástupiště byla modernizována v polovině 90. let minulého století, na vybudování důstojného zázemí však tehdy peníze nezbyly. Cestujícím tak od té doby slouží provizorní objekt, který je ostudou města. Kritizují ho i cestující, překvapeni jsou hlavně ti, kdo do stotisícového krajského města přijíždějí poprvé. Vlastník už před deseti lety připravoval výstavbu odbavovací haly zhruba za 70 milionů korun, nepodařilo se mu na ni ale získat evropské dotace.

Městu stav autobusového nádraží dlouhodobě nevyhovuje, protože neposkytuje adekvátní služby cestujícím ani dopravcům. Liberec proto chce na přilehlých městských pozemcích vybudovat odbavovací terminál s parkovacím domem, který by měl cestujícím i dopravcům poskytnout důstojné zázemí a odpovídající infrastrukturu. Pozemky nádraží ale patří ANL.

Modernizace dopravního terminálu v krajském městě je jednou z priorit v oblasti dopravy v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Liberec - Jablonec nad Nisou (IPRÚ). Nový odbavovací terminál by byl s nástupní částí autobusového nádraží úzce provázaný.
05.11.2016 11:00:11
ad-live
Radnice Liberec.jpg
jested_1.jpg
©2013 - 2017 ad-live
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one