Liberecko

LIBERECKÝ KRAJ
Česká Lípa, Cvikov, Hodkovice nad Mohelkou, Jablonec nad Nisou, Kamenický Šenov, Turnov, Harrachov, Jilemnice, Doksy, Zákupy, Frýdlant, Liberec, Železný Brod, Dubá, Český Dub, Nový Bor, Semily, Žandov, Rovensko pod Troskami, Smržovka, Raspenava, Hejnice, Mimoň, Tanvald, Jablonné v Podještědí, Hrádek nad Nisou, Ralsko, Rychnov u Jablonce nad Nisou ...
zamek-liberec.jpg
Radnice Rovensko pod Troskami.jpg
N9-c0ku7kWgAp2UJq_Z8rdOEe53kbj3ED6O4wJP54LY&width=341.jpg
image.jpg
divadlo.jpg
95b946c235_25630065_o2.jpg
Váš průvodce po Libereckém kraji

Pekařství Šumava zavře kvůli EET prodejny

pecivo-bread.jpg
1. 12. 2016 - JABLONEC NAD NISOU - Jablonecké Pekařství Šumava zavře ve čtvrtek před polednem na hodinu všech svých 150 prodejen nejen v Libereckém kraji, ale i v sousedních regionech. Připojí se tak k protestní akci Nechceme EET, kterou na 1. prosince vyhlásila Asociace podnikatelů a manažerů. Prodejen pečiva se sice bude elektronická evidence tržeb týkat až od března, firma ale chce být solidární. ČTK to řekl předseda představenstva Pekařství Šumava Ivan Šnajdr.
"EET se nás sice bude týkat až v březnu, ale mám k tomu určité výhrady a hlavně se mi nelíbí ten styl podání," řekl Šnajdr. Nespokojen je hlavně s tím, že podnikatele vláda prezentuje jako zloděje, kteří okrádají stát. Proti samotné centrální evidenci nic nemá. "Věnujeme se této problematice už deset let," řekl. Obává se ale toho, že to bude znamenat konec malých prodejen a hospůdek na vesnicích a také úbytek pracovních míst. "Nakonec to odnese zákazník," dodal.

Investice, které systém vyžaduje, nejsou podle Šnajdra malé a povedou zřejmě ke zdražování. Pekařství Šumava přijde jen pořízení pokladen pro prodejny na čtyři až osm milionů korun. Firma bude navíc potřebovat specialistu na informační technologie, takže provozní náklady se budou podle něj pohybovat kolem 250.000 korun za měsíc. Tak vysoké náklady povedou navíc podle Šnajdra zřejmě k uzavření prodejen, které jsou ekonomicky "na hraně" a firma je drží spíše ze sentimentu.

Uzavřen zůstane ve čtvrtek také například motorest U Koně na Práchni v Kamenickém Šenově. Majiteli rodinného podniku Martinu Dušičkovi na EET vadí zvýšené náklady, práce navíc a také zdražení, které odradí zákazníky. Aby zaplatil zvýšené režijní náklady bude muset zdražit o nějakých 20 až 25 procent. "Zatím mám jednu kasu a budu muset pořídit další dvě pro personál, to je dalších 16.000 korun," vysvětlil důvody zdražení majitel. Ve čtvrtek zůstane restaurace na protest uzavřená a hosty zřejmě neobslouží ani v sobotu. "Pojedeme do Prahy na protest," dodal Dušička.

EET bude v ostrém provozu spuštěna 1. prosince pro hotely a restaurace, v Libereckém kraji by se měla týkat zhruba 3000 subjektů, další se připojí v březnu. Připravili se na ni také třeba ve Sklárně a minipivovaru v Harrachově na Semilsku. Firma je oblíbeným turistickým cílem a nabízí i ubytování. Systém testují už od poloviny listopadu. "Problémy jsou jen při účtování v eurech," řekl ČTK spolumajitel Petr Novosad. Sám je zastáncem EET. "Doufám, že to srovná podmínky na trhu. Že ti nepoctiví budou muset hrát podle stejných pravidel jako ti poctiví," dodal.
01.12.2016 07:25:26
ad-live
Radnice Liberec.jpg
jested_1.jpg
©2013 - 2017 ad-live
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one