Liberecko

LIBERECKÝ KRAJ
Česká Lípa, Cvikov, Hodkovice nad Mohelkou, Jablonec nad Nisou, Kamenický Šenov, Turnov, Harrachov, Jilemnice, Doksy, Zákupy, Frýdlant, Liberec, Železný Brod, Dubá, Český Dub, Nový Bor, Semily, Žandov, Rovensko pod Troskami, Smržovka, Raspenava, Hejnice, Mimoň, Tanvald, Jablonné v Podještědí, Hrádek nad Nisou, Ralsko, Rychnov u Jablonce nad Nisou ...
zamek-liberec.jpg
Radnice Rovensko pod Troskami.jpg
N9-c0ku7kWgAp2UJq_Z8rdOEe53kbj3ED6O4wJP54LY&width=341.jpg
image.jpg
divadlo.jpg
95b946c235_25630065_o2.jpg
Váš průvodce po Libereckém kraji

Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově začne nejspíš v březnu

IMG_20171103_091551.jpg
3. 11. 2017 - TURNOV - Rekonstrukce dožilých vodohospodářských sítí v Nádražní ulici v Turnově začne nejspíš v březnu příštího roku. Jde o jednu z dopravně nejvytíženějších ulic ve čtrnáctitisícovém městě. Práce začnou, i když zatím není zcela jisté, kdy se na navazující opravu povrchu silnice podaří získat evropskou dotaci. Novinářům to řekl starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Celkové náklady na obě akce se odhadují na více než 158 milionů korun.
"Kdybychom do toho nevstoupili teď, tak to znamená, že se Nádražní bude dělat nejdřív za dva až tři roky," uvedl starosta.

Oprava zhruba kilometrového úseku Nádražní ulice je součástí mnohem rozsáhlejšího projektu, který zahrnuje kompletní rekonstrukci silnice druhé třídy 610 z Turnova přes Přepeře a Příšovice až po hranici se Středočeským krajem. Na tento projekt se pokouší Liberecký kraj získat evropskou dotaci a finančně se na něm budou podílet i obce. Obnova šestikilometrového úseku potrvá několik let.

Zahájením prací na jaře si Turnov zajistí, že rekonstrukce začne na jeho straně, jak bylo v plánu. "Pakliže to bude, jak si to představujeme, tak na začátku března se začne kopat," uvedl starosta. Předpokládá, že nový vodovod a kanalizace by mohly být položené v zemi nejpozději v srpnu příštího roku a následnou opravu povrchu silnice by už nic neblokovalo. "Když to půjde hodně dobře, tak by v průběhu srpna mohl nastoupit generální dodavatel celé komunikace a začít dělat pokladní vrstvy a do listopadu stihnout první asfalt," uvedl Hocke. Pokud bude mít krajský projekt zpoždění, přes zimu budou řidiči v Nádražní ulici jezdit po provizorním povrchu.

Turnov by se měl na rekonstrukci Nádražní ulice podílet 27 miliony a Vodohospodářské sdružení Turnov, jež bude mít na starost zakázku spojenou s výměnou vodovodu a kanalizace, zhruba 39 miliony korun.

Menší část Nádražní ulice se rekonstruovala za 34 milionů korun už v letech 2006 a 2007. Zhruba půlkilometrový úsek frekventované městské tepny prošel tehdy kompletní opravou. Část nevzhledné ulice mezi nádražím a odbočkou na průtah městem se díky tomu proměnila v moderní obchodní třídu. Nyní by měla přijít na řadu druhá část ulice, od odbočky k viaduktu v Přepeřské ulici u bývalého Hotelu Beneš ve směru na Ohrazenice.
03.11.2017 10:51:12
ad-live
Radnice Liberec.jpg
jested_1.jpg
©2013 - 2017 ad-live
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one